ପୂର୍ବତନ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟ ଅବମାନନା ମାମଲା…

Spread the love

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୂର୍ବତନ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ଏନ ଏନ ଡିଙ୍ଗେ, ପୂର୍ବତନ ଅତିରିକ୍ତ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ଅମନ ଲେଖି ଓ ଓକିଲ କେ ଆର କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟ ଅବମାନନା ମାମଲାରେ ନିଜ ସମ୍ମତି ଦେବାକୁ ଭାରତର ଆଟର୍ଣ୍ଣି ଜେନେରାଲ କେ କେ ବେଣୁ ଗୋପାଳ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏମାନେ ନୂପୁର ଶର୍ମା ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ମୌଖିକ ଟିପ୍ପଣୀକୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଏମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅବମାନନା ମାମଲା ଦାୟରକୁ ସମ୍ମତି ଦେଇ ନାହାନ୍ତି ଆଟର୍ଣ୍ଣି ଜେନେରାଲ।

ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେବା ପରେ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାମଲା ହୋଇଥିବାରୁ ଶର୍ମା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟରେ ସମସ୍ତ ମାମଲାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଶୁଣାଣି କାଳରେ ଦୁଇ ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ନୂପୁରଙ୍କୁ ନାନାଭାବେ ଭର୍ତ୍ସନା କରିବା ସହ ନୂପୁରଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶ ଜଳୁଛି ଓ ଉଦୟପୁର ଟେଲରଙ୍କ ହତ୍ୟା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା କହିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ହୋଇଥିଲା। ଜଷ୍ଟିସ ଏନ ଏନ ଡିଙ୍ଗେ, ପୂର୍ବତନ ଅତିରିକ୍ତ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ଅମନ ଲେଖି ଓ ଓକିଲ କେ ଆର କୁମାର ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟଙ୍କ ମୌଖିକ ଟିପ୍‌ପଣୀର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଶିଳା ରାୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *