କାଶ୍ମୀରରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ

Spread the love

କାଶ୍ମୀରରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ । ଶ୍ରୀନଗର ର ଲାଲ ବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ନିୟୋଜିତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ । ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଉପରେ ଲୁଚିରହିତିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାନେ ଅଚାନକ ଭାବବେ ଗୁଳି କରିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ୍ୟ ପାଲଟା ଜବାବ୍ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ ଦଇ ଜଣ କନେଷ୍ଟବଲ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂନ୍ଧ୍ୟା ୭ ଟା ୧୫ ମିନଟରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ଏଥିରେ ଆହତ ତିନି ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା । ମେଡିକାଲରେ ଚିତ୍କିସା ସମୟରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ଚିତ୍କିସା ଚାଲିଛି । ଆତଙ୍କବାଦୀ ଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ହେଉଛନ୍ତି ମୁସ୍ତାକ ଅହମ୍ମଦ । ସେ ଏସଆଇ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଲାଲ ବଜାର ଅଞ୍ଚଳକୁ ପୋଲିସ ଘେରାବନ୍ଦୀ କରି ନିଜ ଅକ୍ତିଆରରେ ରଖିଚି । ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧୀନ ହେଲେ ପୋଲିସ ଘେରାବନ୍ଦୀ ହଟିବ । ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିତିବା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମିର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା କିଛି ନୁଆ ନୁହେଁ । ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦମନ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଏଭଳି ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେବ ନାହିଁ ।

  • ସ୍ମରିଜିତ୍ ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *