କମ୍ପୁଛି ଧାମନଗର, ଘରଘର ବୁଲି ଚାଲିଛି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା

Spread the love

ଧାମନଗର: ଧାମନଗର ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନ କମ୍ପୁଛି ପ୍ରଚାରରେ । କେହି କାହାକୁ କମ୍ ରେ ନାହାନ୍ତି। ଏମିତିରେ କାଲିଠୁ ଛୁଟି ପଡୁଛି। ଆଉ ଏହି ମଉକାକୁ କେହି ହାତ ଛଡ଼ା କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି ଯେମିତି। ଆଉ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସହ ମାଳ ମାଳ ନେତା ଡେରା ପକାଇବା ସହ ଘରକୁ ଘର ବୁଲି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷାରେ ମାତିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତଙ୍କର ଦମ୍ଭୋକ୍ତି, ଧାମନଗର ଆସନ ସେମାନଙ୍କ ଖାତାକୁ ଯିବ।

ପଞ୍ଚାୟତରୁ ପଞ୍ଚାୟତ। ଓ୍ୱାର୍ଡରୁ ଓ୍ୱାର୍ଡ। ରୋଡ ସୋ, ବାଇକ ରାଲି, ପଦଯାତ୍ରା। ଘନଘନ ବୈଠକ। ଗୁପ୍ତ ମନ୍ତ୍ରଣା ଓ ରଣନୀତି। ପୋଷ୍ଟର ଓ ପ୍ରଚାର ହୋର୍ଡିଂରେ ଧାମନଗର ପ୍ରଚାର ମୈଦାନ କମ୍ପୁଛି। ଶନିବାର ବିଜେପିର ପ୍ରଚାରର ମଙ୍ଗ ଧରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି। ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ ସୂରଜଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବାଇକ୍ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି। ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଅବର୍ତ୍ତମାନରେ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀଙ୍କୁ ଧାମନଗରବାସୀ ଜିତାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସଭାପତି।

ସେପଟେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ପ୍ରଣବ ବଳବନ୍ତରାୟଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ତୁଙ୍ଗ ନେତା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବନ୍ତୀ ଦାସଙ୍କୁ ଧରି ପ୍ରଚାରକୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ବୁଲି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ନବୀନଙ୍କ ଉପରେ ଧାମନଗରବାସୀଙ୍କ ଭରସାରୁ ବିଜେଡି ଏଠାରେ ବୃହତ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିବ ବୋଲି ଦମ୍ଭ ଦେଖାଇଛି ଦଳ।

ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ବି ପ୍ରଚାରରେ କିଛି କମରେ ନାହିଁ। ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟ ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହରେକୃଷ୍ଣଙ୍କ ସହ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଧୁଷୁରି ବଜାର ଓ ଧାମନଗର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ଭୋଟଭିକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଜନ ଆଶୀର୍ବାଦ କଂଗ୍ରେସକୁ ଜିତାଇବ। ଏଠାରେ ବ୍ୟାନର, ପୋଷ୍ଟର ଗୌଣ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଉଭୟ ସୁର ଓ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହରେକୃଷ୍ଣ।

ସେପଟେ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ବି ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଗହଣରେ ପ୍ରଚାରକୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି। ସବୁ ଦଳ ଓ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କର ଦମ୍ଭୋକ୍ତି, ଧାମନଗର ଏଥର ହାତେଇବେ। କିନ୍ତୁ ଦେଖିବାର କଥା ଜନତାର ଆସ୍ଥା କେଉଁ ପଟକୁ ଢଳିବ।

ସତ୍ୟବ୍ରତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *