ଓଡ଼ିଶା

ଦଲାଲ ମୁକ୍ତ ହେବ ହସ୍ପିଟାଲ

ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଦଲାଲ ମୁକ୍ତ ହେବ ସମସ୍ତ ମେଡ଼ିକାଲ ଓ ହସ୍ପିଟାଲ। ରୋଗୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଯଦି ମେଡ଼ିକାଲର କୌଣସି କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅଧିକାରୀ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଥାନ୍ତି ତାହାହେଲେ ସେମାଙ୍କନ ପ୍ରତି ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସେକ୍ରେଟାରୀ। ଏହାର ଦାଇତ୍ୱ ନେବେ ନିକଟସ୍ଥ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ। ସେପଟେ ଏ ନିଷ୍ପତି ନେବା ପରେ ହିଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜି ପରିସରରେ ନକଲି ଡାକ୍ତର ଜଣେ ଠାବ କରିଛି ପୋଲିସ। ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ରୋଗୀ ବେଶରେ ୬ ଜଣ ଦଲାଲ କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମସ୍ତ ମେଡ଼ିକାଲ ଓ ହସ୍ପିଟାଲ ଗୁଡିକୁ ଦଲାଲ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ  ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ ର ଅଧକ୍ଷ, ଡିନ୍‌ ଓ ସିଡିଏମଓ ମାନଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ତେବେ  ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜିରୁ ଜଣେ ନକଲି ଡାକ୍ତର ଠାବ କରିଛି ପୋଲିସ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ଏମକେସିଜି ମଡ଼ିକାଲରେ ଗତକାଲି ଅପରାହ୍ନ ସମୟରେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅସ୍ଥିଶଲ୍ୟ ଅନ୍ତଃଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗକୁ ଜଣେ ଯୁବକ ନେବା ସମୟରେ  ତାଙ୍କର ମେଡ଼ିକାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ  ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ବେକରେ ମେଡ଼ିକାଲର ଡ଼ାକ୍ତର ହୋଇଥବାର ଆଇ କାର୍ଡ ପଡିଥଲା। ସେ  ଓପିଡ଼ି ସୁପର ଭାଇଜର ବୋଲି ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ତେବେ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ  ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ମେଡ଼ିକାଲ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ।

ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ତାଙ୍କର ପଚରାଉଚୁରା କରିବା ସହିତ ସେ ଜଣେ ଡ଼ିପ୍ଲୋମା ଛାତ୍ର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଦଲାଲଗିରି କରୁଥିବା ନେଇ ପୋଲିସ ସମ୍ମଖରେ କହିଥିଲା । ଏହାପରେ ନକଲି ପରିଚୟପତ୍ର କରିଥିବା ଦୋକାନ ମାଲିକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଅଧିକ ପଚରାଉଚୁରା କରାଯାଉଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସପି ।

ସେପଟେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବାସିନ୍ଦା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏ ନିଷ୍ପତି କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିବାବେଳେ, ରୋଗୀ ଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ହିଁ ଏ ଦିଗରେ ବିହିତ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ଦରକାର। ରୋଗୀ ମାନେ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଇ ଅଯଥା ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ଦରକାର ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏ ନିଷ୍ପତି କେତେ ଦୂର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରିଛି ତାହା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ହିଁ ଜଣାପଡିବ।

 ଇତିଶ୍ରୀ ସମାପିକା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button