ଜମୁଛି ଧାମନଗର ପ୍ରଚାର ମୈଦାନ

Spread the love

ଭଦ୍ରକ: ଧାମନଗରେ ପ୍ରଚାର ଧମାକା। ଗଳିକନ୍ଦିରେ ଉଡ଼ୁଛି ଦଳୀୟ ବାନା। ଘରକୁ ଘର ବୁଲୁଛନ୍ତି ହେବିୱେଟ। ବିଜେପି ତରଫରୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତା ପ୍ରଚାର ମଙ୍ଗ ଧରିଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡ଼ି କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଟାଣୁଆ ନେତା ଓ ପ୍ରଭାବୀ ପ୍ରଚାରକଙ୍କୁ କାମରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ବିଜେପି ପାଇଁ ଆଜି ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ବିଶେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ, ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ୱିତ ପାତ୍ର। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରୋଡ଼ ଶୋ କରି ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶି ସୁରଜ ପାଇଁ ମାଗିଛନ୍ତି ଭୋଟ । ସ୍ୱାଭିମାନର ମାଟି ଧାମନଗରରେ ଏଥର ଶାସକ ଦଳର ଟ୍ରାକ୍ ରେକର୍ଡ ବଦଳିବା ନିଶ୍ଚୟଁ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ଦେଖାଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହରେକୃଷ୍ଣଙ୍କ ପାଇଁ ପିସିସି ସଭାପତି ଓ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକମାନେ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡ଼ି ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଠକିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏଥର ଭୋଟର କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ପ୍ରକଟ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରଚାରକୁ ଜୋରଦାର କରିଛି ବିଜେଡ଼ି। ମାଳମାଳ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଉପକୂଳିଆ ବିଧାୟକମାନେ ଧାମନଗରରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି। ଏମିତିକି ପଞ୍ଚାୟତଓ୍ୱାରୀ ଜଣେ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଚାର କମାଣ ଧରେଇ ଦିଆଯାଇଛି। ତେବେ ବିଜେଡ଼ି କହିଛି ଜିତିବୁ ନିଶ୍ଚୟଁ, ତାହା ପୁଣି ବୃହତ୍ତ ବ୍ୟବଧାନରେ। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଚାର ପ୍ରଭାବଶୂନ୍ୟ କହି କଟାକ୍ଷ କରିଛି ଦଳ।

ତେବେ ମତଦାନ ସମୟ ପାଖେଇ ପାଖେଇ ଆସୁଛି। ତେଣୁ ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବେ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନ କମ୍ଫିବା ଥୟ। ଏବଂ ରାଜନୈତିକ ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଯେହେତୁ ଜାରି ରହିଛି ତେଣୁ କାହାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଭରଷା କରିବେ ଓ କାହା ବିରୋଧରେ ଜନମତ ଯିବ ତାର ହିସାବକିତାବ ଚାଲିଛି ।।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *