କଳାମନୋରଞ୍ଜନ

କାଳୀ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ବିବାଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଫିଲ୍ମ ମେକର ଲିନା ମଣିମେକଲଇଙ୍କ ହକୁମେଣ୍ଟାରୀ ଫିଲ୍ମ ‘କାଳୀ’ର ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ବିବାଦ। ପୋଷ୍ଟରରେ ହିନ୍ଦୀ ଦେବୀ କାଳୀଙ୍କୁ ନେଇ ମଜା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହା ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ପଛାଇ ନାହାନ୍ତି ୟୁଜର୍ସ। ଜୁଲାଇ ୨ ତାରିଖରେ କାଳୀର ପୋଷ୍ଟର ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କାଳୀଙ୍କ ଗୋଟିଏ ହାତରେ ସିଗାରେଟ ଓ ଅନ୍ୟଟିରେ ଏଲଜିବିଟିକ୍ୟୁର ପତାକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଏହି ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫିଲ୍ମ ମେକରଙ୍କୁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଲିନା ଟ୍ୱିଟ କରି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି କି,  ଫିଲ୍ମ ସେହି ଘଟଣା ଚାରି ପାଖେ ଘୁରୁଛୁ ଓ ଟରୋଣ୍ଟୋର ସଡକରେ କାଳୀ ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି ତ, ହାସଟ୍ୟାଗ ‘ଆରେଷ୍ଟ ଲିନା ମଣିମେକଲଇ’ ବଦଳରେ ହାସଟ୍ୟାଗ  ‘ଲଭ ୟୁ ଲିନା’ ଲେଖନ୍ତୁ। ଲିନାଙ୍କ ଏହି କ୍ଲାରିଫିକେସନ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ନାରାବାଜୀ କମ ହୋଇ ନାହିଁ।

ଏହା ପରେ ୟୁଜରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଉତ୍ତେଜନା।  ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ସରି କହିବା ବଦଳରେ  କହୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ। ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ମଜାକ ଉଡାଇଛି, ତାଙ୍କ ସାହସ ଦେଖ। ଏହି ଭଳି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କଣ କହିବେ? ତେବେ ପିଲ୍ମକୁ କାନାଡା ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ପ୍ରିମିୟର କରାଯାଇଛି।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button