ଅପରାଧଜାତୀୟ

ଗର୍ଭପାତ ବଦଳରେ ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମଦେଇ ପୋଷ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ପରାମର୍ଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗର୍ଭପାତ ବଦଳରେ ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମଦେଇ ପୋଷ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ପରାମର୍ଶ। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ମୁଖ୍ୟବିଚାରପତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଏକ ଗର୍ଭପାତ ଯାଚିକାର ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଏପରି କହିଛନ୍ତି। ୨୫ ବର୍ଷୀୟା ଜଣେ ଅବିବାହିତା ଯୁବତୀ ତାଙ୍କ ୨୪ ସପ୍ତାହର ଗର୍ଭକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟରେ ଗୁହାର କରିଥିଲେ।

ଖଣ୍ଡପୀଠଙ୍କ ନିକଟରେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଓକିଲ ଜଣାଇଥିଲେ କି, ଯୁବତୀଙ୍କ ମାମଲାଟି ଏମଟିପି ଆକ୍ଟର ଧାରା ୩ (୨)(ବି) ଅନ୍ତଭୁକ୍ତ। ଯୁବତୀ ଜଣକ ଶାରୀରିକ, ମାନସିକ ଓ ଆର୍ଥିକସ୍ତରରେ ଦୁର୍ବଳ। ସେ ଅବିବାହିତ ଓ ଏକକ ଅଭିଭାବକ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ମାନସିକ ଚାପ ଓ ସାମାଜିକ କଟକଣା ରହିଛି।

ଏହାକୁ ନେଇ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଯାଚିକାକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ, ପୋଷ୍ୟ ସନ୍ତାନ ନେବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଧାଡି ଲାଗିଛି। ଆପଣଙ୍କ ଯାଚିକାକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତୁ, ଯଦି ସେ ରାଜି ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ପରିଚୟ ଗୋପନ ରଖି ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବ। ସେ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ପରେ ସେଠାରୁ ଚାଲିଯିବେ। ଜଣେ ବିଧାବାଙ୍କୁ ଦେଖି ସନ୍ତାନ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ ଓ ହସ୍ପିଟାଲର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ସରକାର ବହନ କରିବେ। ଯଦି ସରକାର ବହନ ନ କରନ୍ତି, ତେବେ ମୁହଁ ଅଛି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି କହିଛନ୍ତି।

ଯାଚିକାକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡପୀଠଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବ ଶୁଣାଇ ତାଙ୍କ ମତ ଲୋଡିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ। ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ହେବ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button