ଓଡ଼ିଶାଭୁବନେଶ୍ୱର

ଏଣିକି ଅନଲାଇନରେ ହୋଲଡିଂ ଟାକ୍ସ ଦେଇହେବ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି  ଖବର  l ଏବେ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଓ ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଲୋକ ଅନଲାଇନରେ ହୋଲଡିଂ ଟାକ୍ସ ଦେବା ସହ ଟ୍ରେଡ଼ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିପାରିବେ। ଏଥି ସହ ଏହାକୁ ରିନ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ।

 ଅଫଲାଇନ ମୋଡ଼ରେ ଯେଉଁ ସର୍ଭିସ ଜାରି ଥିଲା ବା ରେଭିନ୍ୟୁ କଲେକ୍ସନ ହେଉଥିଲା ଏବେ ତାହା ଅନଲାଇନରେ କରାଯାଉଛି। ବିଶେଷ କରି ହୋଲଡିଂ ଟାକ୍ସ , ଟ୍ରେଡ଼ ଲାଇସେନ୍ସ ଆବେଦନ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଟାକ୍ସ ଅନଲାଇନରେ ଦେଇପାରିବେ।

ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କିପରି ଅନଲାଇନରେ ଟାକ୍ସ ଦେଇପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ବିଏମ୍ସି ପକ୍ଷରୁ ସଚେତନ କରାଯାଉଛି। 5-T ଆଧାରରେ ଏହି ସେବାକୁ ଅଧିକ   transperency କରିବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନ ସେବାକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି।  ଅନଲାଇନ ମୋଡ଼ରେ ସମସ୍ତ ସର୍ଭିସ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି।

ଫଳରେ ସମସ୍ତେ ଅନଲାଇନରେ ଏହି ସେବା ପାଇ ପାରିବେ। ଯେଉଁମାନେ ଅନଲାଇନ ମାଧ୍ୟମରେ  ପାରିବେନି, ସେମାନେ ରେଭିନ୍ୟୁ କଲେକ୍ଟରମାନଙ୍କୁ ମିଳିବାକୁ ଥିବା POS ମେସିନ  ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ସର୍ଭିସ ପାଇ ପାରିବେ। ଏହା ସହ bhubaneswar.me ପୋର୍ଟାଲ ଆପ ମାଧ୍ୟମରେ ଲଗ ଇନ କରି   ଅନଲାଇନ ସର୍ଭିସ ପାଇ ପାରିବେ।

ଆଗକୁ  ସଫେଇ  ପାଇଁ ମଧ୍ୟ  ସଫା  ଆପ  ଲଞ୍ଚ  ହେବାକୁ ଯାଉଛି  l ବିଏମସି ମଧ୍ୟ  ଏହି ଅନଲାଇନ ଆପ  ମାଧ୍ୟମରେ  ସଠିକ  ଭାବରେ  ରେଭିନ୍ୟୁ କଲେକ୍ଟ କରିବ  ବୋଲି ଆଶା  କରିଛନ୍ତି ମେୟର l ଗତ ୫ ମାସ  ମଧ୍ୟରେ  ପ୍ରାୟ ୩ ଗୁଣରୁ ଅଧିକ ଆୟ  କରିଛି  ବିଏମସି l ଏହାଦ୍ୱାରା ବିଏମସି ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ  ଅଧିକ ସୂଚାରୁ  ରୂପରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିପାରିବ l

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button