ରାଜନୀତି

ସାଂସଦ ମାନେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ, ପାମ୍ଫଲେଟ ଓ ପୋଷ୍ଟର ଧରି ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ

ଜୁଲାଇ ୧୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଚି ସଂସଦର ମୌସୁମି ଅଧିବେଶନ । ଏହା ପୁର୍ବରୁ ଉଭୟ ଗୃହର ସଂସଦମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଡା କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ପ୍ରଥମେ କିଛି ଶଦ୍ଦକୁ ନେଇ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ସଂସଦ ଭବନରେ ଅନଶନ ଧର୍ମଘଟ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆନ୍ଦୋଳନ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଯାଇଛି । ଲୋକସଭା ପରିସରକୁ ସାଂସଦ ମାନେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ, ପାମ୍ଫଲେଟ କିମ୍ଭା ପୋଷ୍ଟର ଧରି ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କଟକଣା ଲଗାଯାଇଛି । ଲୋକସଭା ସଚିବାଳୟ ପକ୍ଷରୂ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ମୁତାବକ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନବେଳେ ପୋଷ୍ଚର ପ୍ଲାକାର୍ଡ ବାଣ୍ଠିବା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଯାଇଛି । ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି କି ସଂସଦ ପିରସରରେ ଅନଶନ ଉୁପରେ କଟକଣା ଲାଗିବା ପରେ ବିରୋଧୀ ମାନେ ହଙ୍ଗାମା କରିପାରନ୍ତି । ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି ଲୋକସଭା ସତଚିବାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀଦଳ ମାନେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି । ସିପିଆଇଏମ ମହାସଚିବ ସୀତାରମ ୟେଚୁରୀ ଏହା ଉପରେ କଡା ପ୍ରତିକ୍ରୀୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସେ ଟୁଇଟ କରି କହିଛନ୍ତି କି ଦେଶରେ କି ତମାଶା ଚାଲିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଭାରତର ଆତ୍ମା ଓ ଲୋକତନ୍ତ୍ରର ଗଳା ଚାପିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଲୋକମାନେ ସଫଳ ହେବେ ନାହିଁ ।

  • ସ୍ମରିଜିତ୍ ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button